GRE Nedir? Nerelerde Geçerliliği Vardır?
GRE, başta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve birçok ülkede üniversitelerin mühendislik ve sosyal bilimler bölümlerini tercih edecek ya da yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen adayların gireceği bir sınavdır. GRE adayların sözel, sayısal ve analitik yeteneklerini ölçen bir sınav türüdür.

GRE sınavı GRE General Test ve GRE Subject Test olmak üzere iki aşamadan oluşur. Sayısal, Sözel ve Analitik bölümler çoktan seçmeli olarak karşımıza çıkar. Kompozisyon bölümü dördüncü ve son bölümdür.

GRE skor geçerliliği 5 yıldır.

GRE’ye Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim? British Point Olarak Biz Size Nasıl Destek Olabiliriz?
British Point olarak, sınava hazırlık aşamasında adaya tamamen teknik taktiğe yönelik, kişiye özel, hedef odaklı, nokta atışlı bir program sunuyor olacağız. Her öğrencinin hedef ve seviyeleri farklı olduğu için markamızda GMAT hazırlık kursu sadece özel ders olarak verilmektedir.

Akademik sınav hazırlık programlarımızın tümü İngilizce öğretmenliği veya İngiliz dili ve edebiyatı mezunu, formasyon eğitimini tamamlamış ya da dünya çapında geçerliliği olan TESOL, CELTA, DELTA gibi belgelere sahip eğitmenler eşliğinde verilmektedir.

Her öğrenci GRE hazırlık aşamasını 40 özel ders saatinde tamamlamaktadır. Alanında uzman, yüzlerce öğrencinin hedeflerine ulaşmasına destek olmuş eğitmen kadromuzla, size bu sınavda destek olmayı teklif ediyoruz. Sınav hazırlığınızı ister online GRE, ister yüz yüze GRE eğitimi olarak planlayabilir, emin adımlarla yürüyebiliriz.