PTE Sınavı Nedir? Nerelerde Geçerliliği Vardır?
PTE Academic 4 genel dil becerisinin ölçüldüğü YDS denkliğinin olduğu akademik bir sınav türüdür. Sınavı deneyimleyen adaylar sınav sonuçlarını yüksek lisans, doktora, hazırlık atlama, yurtdışı eğitim, Avustralya göçmenlik ve vize başvuruları gibi birçok alanda kullanabilirler. Ayrıca ülkemizde birçok kurumsal markanın ve üniversitenin kabul ettiği PTE,  üniversite hazırlık atlamada da kullanılabilmektedir.

PTE’ye Hazırlanmak İçin Neler Yapabilirim? British Point Olarak Biz Size Nasıl Destek Olabiliriz?
British Point olarak, sınava hazırlık aşamasında adaya tamamen teknik taktiğe yönelik, kişiye özel, hedef odaklı, nokta atışlı bir program sunuyor olacağız. Her öğrencinin hedef ve seviyeleri farklı olduğu için markamızda PTE hazırlık kursu sadece özel ders olarak verilmektedir.

Her öğrenci PTE hazırlık aşamasını 40 özel ders saatinde tamamlamaktadır. Alanında uzman, binlerce öğrencinin hedeflerine ulaşmasına destek olmuş eğitmen kadromuzla, size bu sınavda destek olmayı teklif ediyoruz.  Online PTE özel ders programlarımızla tanışın, hedeflerinize birlikte ulaşalım…

Akademik sınav hazırlık programlarımızın tümü İngilizce öğretmenliği veya İngiliz dili ve edebiyatı mezunu, formasyon eğitimini tamamlamış ya da dünya çapında geçerliliği olan TESOL, CELTA, DELTA gibi belgelere sahip eğitmenler eşliğinde verilmektedir.