British Point Language Schools, eğitimci bir aileden gelen iki kardeşin eğitime gönül vermeleri ile 2000’li yıllarda filizlenmeye başladı…

British Point Language Schools kurucusu Murat Şenel, 1976 yılında Sinop’ta doğdu. Eğitim hayatına Taşköprü Fatih ilk okulunda başlayan Şenel, Anadolu Üniversitesinden mezun olduktan sonra kariyer hayatına hızlı bir adam attı. Murat Şenel bir çok eğitim kurumunda TEOFL IBT gibi önemli sınavların sınav merkezlerini kurup yönetmiştir. İstanbul’da çeşitli eğitim kurumlarında Yurtdışı Eğitim birimlerini de yöneten Murat Şenel, 2000 yılında British Point Language Schools’u kurmaya karar verdi. Genç, güçlü ve dinamik marka duruşu ile eğitim sektörüne giren British Point, kısa sürede butik dil eğitimi veren kurumlar arasına girmeyi başardı.

British Point Language Schools diğer kurucusu Ayşe Şenel Yasak, 1983 yılında Sinop’ta doğdu. Osman Zeki İlköğretim okulunda eğitim hayatına başladı. Trakya Üniversitesinden mezun olan Şenel, Radikal Gazetesinde muhabirlik yaptı. Gazete deneyiminin ardından Kurumsal İletişim alanında ilerlemeye karar veren Şenel, uzun yıllarca yönetici pozisyonunda görev aldı.